Off Season

davetiye hayvan gibi çözünürlük-min (1)

Turnuva

Off-Season Turnuvası Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda sonbaharda gerçekleşecektir. Takımlar 3 gün boyunca yaklaşık sabah 8/akşam 8 yarışma alanında bulunacaklardır. İlk gün kurulum ve antrenman günü, son iki gün ise gerçek tur ve eleme maçları yapılacaktır.

Yarışmanın amacı olabildiğince çok öğrenciye FIRST® Robotics Competition ve sponsorları tanıtmaktır. Yarışma; matematik, bilim, teknoloji ve mühendislik eğitimini öğrencilere ilk elden bir deneyim yaşatarak geliştirmektir. FIRST takımları içerisinde yer alan öğrenciler okulda daha iyi olmakta ve üniversiteye daha yüksek sayılarda girmektedir. Bu sene üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Off-Season turnuvasıyla bu sene daha fazla öğrenci ve sponsora ulaşmayı hedefliyoruz! Bu turnuva resmi bir FIRST turnuvası değildir ancak ona olabildiğince yakındır.

Katılım Kriterleri  

  • Turnuvaya takım olarak katılabilmek için aşağıdaki kriterlere sahip olunmalıdır:

  • Takımların 9.-12. Sınıf arası en az 5 öğrenciden ve bir yetişkin mentordan oluşması

  • Her takımın gerekli zaman aralığında robot yapmak için kullanabileceği bir alana sahip olması

  • Her takımın 6 haftalık yoğun bir periyoda hazır olması. takımların robotlarını tasarlamak, inşa etmek, programlamak ve denemek için toplamda sadece 6 haftası var.

  • Takımların etkinliğe kayıt, parçalar, alan ve ulaşım masrafları için sponsor bulması

  • Takımların robot yapmak için gereken tüm parçalara ve aletlere sahip olması

Off-Season etkinliğinde oynanacak olan oyunun açıklanması Kickoff etkinliğinde gerçekleşecektir. Kickoff tarihi sonra yayınlanacaktır. Tüm takımlar Kickoff etkinliğine davetlidir. Kit of Parts’ı satın alan yeni takımlar Kit of Parts’ı Kickoff’ta teslim alabilecektir.

Takım Kurma Kuralları

Rookie takım: Rookie takım olarak kabul edilecek takımlar, daha önce vakıf tarafından düzenlenen bir Off-Season etkinliğine veya Amerika’da bir FIRST Robotics Competition yarışmasına katılmamış olan takımlar olacaktır. Bu takımlar Kit of Parts alacaktır.

Veteran Takım: Daha önce bir Off-Season etkinliğimizde ya da Amerika’da bir FIRST Robotics Competition yarışmasına katılmış takımlardır. Bu takımlar modüler robotlar inşa etmelidir, robotun modülleri, kasa(crate) yerine uçakla taşınabilecek kadar küçük olmalıdır. Bu takımlar kit of parts almayacaktır.

Katılım Ücreti

750TL – Türk Veteran ve tüm uluslararası takım kayıt ücretidir. Kit of Parts verilmeyecektir.

2500TL – Rookie takımlar için kayıt ücretidir. Kit of Parts verilecektir.

NOT: Bu tutarlar sadece Off-Season etkinliği için belirlenen fiyatlardır.

  • Resmi FIRST Robotics Competition kayıt ücreti bu tutarların çok üzerindedir.

  • Resmi kayıt ücreti ilk yıl için 6000$ sonraki her yıl için 5000$ olarak FIRST tarafından belirlenmiştir.